O NÁS

Naše vinice leží v jedné z nejvyhlášenějších poloh jižní Moravy – Mikulovské vinařské podoblasti pod Pálavou ve vinařských obcích Perná a Bavory, na viničních tratích U Boží Muky a Anenský Vrch.

VINAŘSTVÍ POD ZÁMKEM

... se zapsalo do mapy jižní Moravy v roce 2012. Vsadili jsme na přívlastková vína špičkové kvality. Při zpracování hroznů a výrobě vína používáme nejmodernější technologie řízeného kvašení v nerezových tancích a dubových sudech. To je jeden z hlavních důvodů, proč hodnotitelé na významných domácích i mezinárodních soutěžích ocenili naše vína četnými medailemi. Naše vinice leží v jedné z nejvyhlášenějších poloh jižní Moravy – Mikulovské vinařské podoblasti pod Pálavou ve vinařských obcích Perná a Bavory, na viničních tratích U Boží Muky a Anenský Vrch.

Zaměřili jsme se na zpracování odrůd, které do zdejší lokality patří: Pálava, Tramín červený, Chardonnay, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský... Naše vinařství se nachází v samém srdci Lednicko-valtického areálu, ve vinařské obci Valtice – hlavním městě vína. 

Prodejny Galerie vín

Po celé České republice pro vás otevíráme naše prodejny - Galerie vín, ve kterých nabízíme širokou nabídku vín a doplňků potřebných pro opravdové vinařské gurmány. Zakoupíte u nás kvalitní vína od vinařů jihomoravského kraje, luxusní domácí mošty a marmelády nebo naše zámecké paštiky a jiné delikatesy.Jestli se některá z poboček nachází třeba přímo u vás, zjistíte v sekci Prodejní místa.

Naše vinice

Naše vinohrady se rozkládají na výměře cca 16 ha jihozápadně až západně od přírodního klenotu Moravy - masivu Pálavy.

Obec Perná, trať u Boží Muky - se vyznačuje jílovito-hlinitou půdou, těžší, záhřevnou a bohatou na živiny s vápencovým podložím. Pro vína vyrobená z této oblasti je charakteristická jejich extraktivnost, plnost a lahodnost ve vůni i v chuti. Vápencové podloží pak dodává vínům nenapodobitelnou minerální chuť. Vína z této vinařské obce byla vyhlášená již v době Marie Terezie. Právě tato osvícená panovnice si pravidelně nechávala minerální vlašáky z Perné posílat na svoji královskou tabuli do Vídně.

Obec Bavory, trať Anenský vrch - leží na směsi pískovcových a jílových sedimentů. Vynikající půdně-klimatické podmínky jsou základním předpokladem k dopěstování vyzrálých hroznů v kategorii velkých výběrových vín. Chuť vín je velmi bohatá a plná, s typickou identitou příslušící pouze vínům této oblasti.

TRAŤ BOŽÍ MUKY

TRAŤ BOŽÍ MUKY

Obec Perná, trať u Boží Muky - se vyznačuje jílovito-hlinitou půdou, těžší, záhřevnou a bohatou na živiny s vápencovým podložím. Pro vína vyrobená z této oblasti je charakteristická jejich extraktivnost, plnost a lahodnost ve vůni i v chuti, vápencové podloží pak dodává vínům nenapodobitelnou minerální chuť.
TRAŤ ANENSKÝ VRCH

TRAŤ ANENSKÝ VRCH

Obec Bavory, trať Anenský vrch - leží na směsi pískovcových a jílových sedimentů. vynikající půdně-klimatické podmínky jsou základním předpokladem k dopěstování vyzrálých hroznů v kategorii velkých výběrových vín. Chuť vín je velmi bohatá a plná, s typickou identitou příslušící pouze vínům této oblasti.

Naše logo

Myslíte si, že základem našeho loga jsou slovácké ornamenty? Nebo, že je to originální nápad nějakého grafika? Ani jedno, ani druhé. Logo vychází z historie obce Valtice a bylo nakresleno podle korouhve na nejvyšší věžičce Valtického zámku. Schválně, až k nám do Valtic pojedete, zkuste se na to zaměřit.

1
2
3
4
5
6

Sídlo společnosti

 • VINAŘSTVÍ POD ZÁMKEM, S.R.O.
 • Pod Zámkem 2, 690 02 Břeclav
 • Česká republika

Kontaktujte nás

 • +420 777 717 858
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • www.vinarstvipodzamkem.cz
 • IČ: 02785692, DIČ: CZ02785692
 • Schránka: bnufzfk

Provozovna

 • +420 606 686 404
 • Vinařství Velké Bílovice, s.r.o.
 • Čejkovská 772
 • 691 02  Velké Bílovice